Podcast – 27. lekce

70 

PODCAST ♥ SOUSLEDNOST A PŘEDMINULÝ ČAS (50 minut; úroveň B1)

PODCAST DVACÁTÁ SEDMÁ LEKCE – SOUSLEDNOST ČASOVÁ

V dvacáté sedmé lekci (60 minut; úroveň B1+) se v rámci výukového podcastu naučíme:

  • Že máme další minulý čas – pluscuamperfecto

  • Když používám v praxi předminulý čas

  • Co je to souslednost časová a jak ji využijeme

  • Co to jsou vztažná zájme a příklady

  • A uděláme si radost zdrobnělinami

CO LEKCE OBSAHUJE

27. lekce se zaměřuje na další minulý čas a to čas předminulý. Ono se zdá jako, že se může o nepraktický čas, ale je dosti potřeba. Hodně krát se nám, právě při vyprávění stane situace, kdy chceme říct, že se daná věc stala ještě před jinou minulostí. Že například Petra se Líbala s Honzou ještě předtím, než jsem přišel domů a jako bude si myslet, že o tom nic nevím a nechám to jako být? tak přesně tuto větu se naučíme říci ve španělském jazyce pomocí předminulého času. Podívám se také na souslednost časovou ve španělštině. Kdy se nám jaký čas posouvá, podíváme se na přímou a nepřímou řeč ve španělštině. Využijeme imperfectum, minulý čas jednoduchý, kondicional (condicional), budoucí čas, předpřítomný a předminulý čas (pluscuamperfectum) ve španělském jazyce. Podíváme se také jak se dělají zdrobněliny a jak slova naopak “zvětšíme”. Palabras aumentativas ve španělštině. Všechno to smícháme, procvičíme a zopakujeme. Skočte tak do lekce, do cvičení i na slovní zásobu.

K této lekci je samozřejmě jako vždy důležitá praktická část a slovní zásoba a to i namluvená slovní zásoba. Rozhodně doporučuji si projít i předchozí lekce. Ideálně celý druhý balíček, ať vám to celé, co povídám, dává smysl. A rozhodně doporučuji přehled s gramatikou zde, kde se objevuje právě i subjuntiv. Celé to pak snadno pochopíte a zapamatujete si.

JAK TO FUNGUJE

Jedná se o zvukovou nahrávku lekce španělštiny. Lekce trvá do 50 minut a je upravená tak, aby k tomu posluchač nepotřeboval žádný další materiál. Naučím Vás tedy španělsky pouze po MP3 nahrávkách podcastových online lekcí španělštiny do pár hodin. Ideální způsob jak zkrátit čas v autě nebo na cestách. Online podcasty španělštiny jsou nejlepší způsob, jak se naučit španělsky jen posloucháním. Slovní zásoba pak bude ideálně vhodná i do dalších lekcí.

Výuková podcast lekce španělštiny je stažitelná přes odkaz, který Vám přijde do emailu po zaplacení dané lekce. Ten si pak můžete pustit na mobilním telefonu nebo počítači/ tabletu kdykoliv a kdekoliv budete chtít. A taky kolikrát budete chtít. Je to jen na Vás. Je to jen Vaše.

Podcast španělského jazyka, resp. lekcí španělského jazyka i jakékoliv další materiály poskytnuté z onlinespanelsky.cz je možno si stáhnout, ale není možno nikterak kopírovat ani distribuovat. Více informací naleznete v obchodních podmínkách. Veškerý digitální obsah je majetkem onlinespanelsky.cz

Pokud byste chtěli ještě o trochu lepší formu jak se naučit španělsky, mrkněte na online video lekce španělštiny. Podobné jako podcast, ale je to včetně kompletního výukového videa na virtuální tabuli, kde vše pochopíte ještě rychleji.

Chcete být v obraze a všem novém a neustále se vzdělávat? Mrkněte na instagram onlinespanelsky.cz. Přidávám tam slovíčka, fráze, věty a další všechny potřebné věci, abyste nevyšli ze cviku. Tak se naučte pořádně španělsky.

Jak vypadají online video lekce?

Co každá online video lekce obsahuje?

Virtuální tabule

Kde si všechno poutavě vysvětlíme. Video trvá od 20 minut do 90 minut záleží na lekci. Stačí jen pár online video lekcí a domluvíte se španělsky.

Slovní zásoba

Spolu s potřebnou probíranou gramatikou, abyste měli materiály vždy po ruce. Slovní zásoba je jak psaná, tak namluvená.

Praktická cvičení

Opakování a procvičování je vždy cesta k úspěchu. Máte zde jak cvičení, praktické věty, tak výsledky a domácí úkoly.

Konzultace

10 minut konzultace se mnou kdykoliv se Vám to hodí, kdy si můžeme vysvětlit cokoliv, co Vám není jasný. Nebo prostě jen popovídat španělsky.

Přečtěte si více o projektu onlinespanelsky.cz, hablamos.cz a spanelskyhrave.cz na iDnes.cz a Czechcrunch.cz nebo Reportér magazín.

španělština do mailu
Vše Vám dorazí do mailu po zaplacení. Nejdříve si otevřete úvodní dokument, kde se dozvíte co a jak dělat a pak láhev červeného, ať vám to lépe leze do hlavy. Pak už nás čeká online video lekce španělštiny, pracovní sešit a psaná i namluvená slovní zásoba.
ssl certifikát
Využíváme SSL certifikát a 3D Secure na forpsi, takže platba na mém eshopu za Vaše online lekce španělštiny je bezpečná. Všechna Vaše data sbíráme jen pro účely provedení bezpečné platby. Více informací naleznete v obchodních podmínkách. Kdyby se Vám cokoliv nezdálo, neváhejte se na mě obrátit. 
Žádné skryté poplatky, žádné komplikace. Lekce španělštiny zakoupíte snadno pomocí bezpečné platby kartou přes službu Stripe, Apple Pay, Pay Pal nebo převodem na účet. Nejsou žádné skryté poplatky. Doprava zdarma a balné je u všech fyzických produktů na výuku španělšitny.
stripe platební brána
paypal-logo
apple-pay-logo

Mohlo by se Vám líbit…