Podcast – 26. lekce

120 

PODCAST ♥ KOMPLET SUBJUNTIV (67 minut; úroveň A2-B1)

PODCAST DVACÁTÁ ŠESTÁ LEKCE – SUBJUNTIV

V dvacáté šesté lekci (67 minut; úroveň A2-B1) se v rámci výukového podcastu naučíme:

    • Co je subjuntiv

    • Tvoření subjuntivu ve španělském jazyce

    • Používání subjuntivu ve španělštině

    • Typické věty pro subjuntiv ve španělštině jako přací věty, účelové, apod.

    • Subjuntiv přítomného a minulého času

CO LEKCE OBSAHUJE

26. lekce se zaměřuje na další nový způsob a to subjuntiv. Někdy označován jako spojovací způsob, ve španělštině se jmenuje SUBJUNTIVO. Je to nový, zcela odlišný způsob jak vnímat a chápat věci ve španělském jazyce. Velmi hodně se ve španělštině využívá hlavně pro tvorbu vět, které vyjadřují něco subjektivního. Typické slovní spojení a věty, kde se ve španělštině objevuje subjuntiv, jsou věty kdy vyjadřujeme nejistotu, vůli, subjektivní pohled na věc, přání, touhu, rozkaz, údiv, zákaz, chtíč, nutnost, naději, strach, překvapení. Jak vidíte, je toho celkem dost, a proto je potřeba se na subjuntiv pořádně podívat. Lekce je trochu delší, a proto je spojena do dvou výukových videí.

Naučíme se subjuntiv tvořit, používat, využívat, chápat a vnímat. Probereme všechna důležitá slovesa v subjuntivu v přítomném čase. Ale naučíme se i tvoření minulého subjuntivu. Ukážeme si hlavní věty, doslova desítky vět probereme, abyste tento způsob opravdu dobře chápali a byli schopni použít, když budete normálně mluvit s rodilým mluvčím.

K této lekci je samozřejmě jako vždy důležitá praktická část a slovní zásoba a to i namluvená slovní zásoba. Rozhodně doporučuji si projít i předchozí lekce. Ideálně celý druhý balíček, ať vám to celé, co povídám, dává smysl. A rozhodně doporučuji přehled s gramatikou zde, kde se objevuje právě i subjuntiv. Celé to pak snadno pochopíte a zapamatujete si.

JAK TO FUNGUJE

Jedná se o zvukovou nahrávku lekce španělštiny. Lekce trvá do 65 minut a je upravená tak, aby k tomu posluchač nepotřeboval žádný další materiál. Naučím Vás tedy španělsky pouze po MP3 nahrávkách podcastových online lekcí španělštiny do pár hodin. Ideální způsob jak zkrátit čas v autě nebo na cestách. Online podcasty španělštiny jsou nejlepší způsob, jak se naučit španělsky jen posloucháním. Slovní zásoba pak bude ideálně vhodná i do dalších lekcí.

Výuková podcast lekce španělštiny je stažitelná přes odkaz, který Vám přijde do emailu po zaplacení dané lekce. Ten si pak můžete pustit na mobilním telefonu nebo počítači/ tabletu kdykoliv a kdekoliv budete chtít. A taky kolikrát budete chtít. Je to jen na Vás. Je to jen Vaše.

Podcast španělského jazyka, resp. lekcí španělského jazyka i jakékoliv další materiály poskytnuté z onlinespanelsky.cz je možno si stáhnout, ale není možno nikterak kopírovat ani distribuovat. Více informací naleznete v obchodních podmínkách. Veškerý digitální obsah je majetkem onlinespanelsky.cz

Pokud byste chtěli ještě o trochu lepší formu jak se naučit španělsky, mrkněte na online video lekce španělštiny. Podobné jako podcast, ale je to včetně kompletního výukového videa na virtuální tabuli, kde vše pochopíte ještě rychleji.

Chcete být v obraze a všem novém a neustále se vzdělávat? Mrkněte na instagram onlinespanelsky.cz. Přidávám tam slovíčka, fráze, věty a další všechny potřebné věci, abyste nevyšli ze cviku. Tak se naučte pořádně španělsky.

Jak vypadají online video lekce?

Co každá online video lekce obsahuje?

Virtuální tabule

Kde si všechno poutavě vysvětlíme. Video trvá od 20 minut do 90 minut záleží na lekci. Stačí jen pár online video lekcí a domluvíte se španělsky.

Slovní zásoba

Spolu s potřebnou probíranou gramatikou, abyste měli materiály vždy po ruce. Slovní zásoba je jak psaná, tak namluvená.

Praktická cvičení

Opakování a procvičování je vždy cesta k úspěchu. Máte zde jak cvičení, praktické věty, tak výsledky a domácí úkoly.

Konzultace

10 minut konzultace se mnou kdykoliv se Vám to hodí, kdy si můžeme vysvětlit cokoliv, co Vám není jasný. Nebo prostě jen popovídat španělsky.

Přečtěte si více o projektu onlinespanelsky.cz, hablamos.cz a spanelskyhrave.cz na iDnes.cz a Czechcrunch.cz nebo Reportér magazín.

španělština do mailu
Vše Vám dorazí do mailu po zaplacení. Nejdříve si otevřete úvodní dokument, kde se dozvíte co a jak dělat a pak láhev červeného, ať vám to lépe leze do hlavy. Pak už nás čeká online video lekce španělštiny, pracovní sešit a psaná i namluvená slovní zásoba.
ssl certifikát
Využíváme SSL certifikát a 3D Secure na forpsi, takže platba na mém eshopu za Vaše online lekce španělštiny je bezpečná. Všechna Vaše data sbíráme jen pro účely provedení bezpečné platby. Více informací naleznete v obchodních podmínkách. Kdyby se Vám cokoliv nezdálo, neváhejte se na mě obrátit. 
Žádné skryté poplatky, žádné komplikace. Lekce španělštiny zakoupíte snadno pomocí bezpečné platby kartou přes službu Stripe, Apple Pay, Pay Pal nebo převodem na účet. Nejsou žádné skryté poplatky. Doprava zdarma a balné je u všech fyzických produktů na výuku španělšitny.
stripe platební brána
paypal-logo
apple-pay-logo

Mohlo by se Vám líbit…